Rodina K. Paní K. umřela matka, která jí v životě byla velikou oporou. Žena smrt nesla velmi těžce a psychicky se zhroutila. V té době nebyla schopná se řádně starat o své děti, které jí byly z tohoto důvodu odebrány do dětského domova. Manžel paní K. v té době pobýval ve vězení, nemohl jí tedy nikterak podpořit a podepřít. Paní přestala zvládat situaci i finančně. Proto byla nucena vystěhovat se ze zadluženého bytu. V té době již čekala s manželem další dítě. Nastěhovala se tedy na krátký čas ke své sestře, kde však nemohla pobývat dlouho, navíc se z vězení vrátil už i její muž. Proto manželé, nyní už s narozeným dítětem, vyhledali pomoc azylového domu Agapé II. Pan K. se snažil hledat si práci a jeho ženě byla doporučena psychiatrická ambulantní léčba. Za dobu pobytu v Agapé II. se zdravotní stav ženy zlepšil, muž si našel příležitostnou sezonní práci, ekonomická úroveň rodiny začala růst. Paní se dobře starala o miminko. Po půl roce práce s rodinou navrhli manželé sociální pracovnici, aby jim pomohla s navrácením dětí z dětského domova zpět do vlastní péče. Jelikož do dětského domova bylo umístěno 5 dětí, byla tato možnost v azylovém domě zamítnuta. Nebylo možné tak početnou rodinu ubytovat v malém bytě. Rodiče byli motivováni ke spoření peněz na bydlení, aby bylo možno koupit družstevní byt nebo najít větší podnájem, ve velikosti 3+1. Manželé se rozhodli, že budou spořit a muž se pokusí práci zlegalizovat. To se nepodařilo hned. Muž se zapojil do projektu dlouhodobě nezaměstnaných v Job - asistent, se kterým azylový dům spolupracuje. Pan K. zvládl rekvalifikaci na řízení vysokozdvižného vozíku a posléze našel práci ve firmě, která se zabývala výkopovou a sanační činností. Pan K. dostal po nějaké době práci na dobu 1 roku. Vzal si půjčku a koupil družstevní byt. Rodina po roce a půl odešla do družstevního bytu. Sociální pracovnice vykonala v novém bytě několik návštěv v rámci post péče. Bylo potřeba sepsat žádost o zrušení ústavní výchovy, podpořit rodinu, že pobyt mimo azyl zvládne. V současné době manželé čekají na soudní jednání ohledně návratu dětí do jejich péče již do pronajatého bytu mimo azyl, pán nadále pracuje ve firmě, paní K. i miminku se daří dobře.
Zobrazit články z rubriky:

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Částku 2 163 861 Kč poslali během Tříkrálového koncertu diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem připomenout.

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Více než 2,1 milionu korun poslali během Tříkrálového koncertu jeho diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je každoročním poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření totiž letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem otevřít. 

Igráček pomáhá

Igráček pomáhá

Firma EFKO vytvořila figurky jedinečných Igráčků a věnovala je do charitativní aukce, jejíž celý výtěžek bude poukázán na účet Tříkrálové sbírky.

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert, který bude v mnoha ohledech jiný. Odvysílá ho Česká televize v neděli 10. ledna od 18 hodin v přímém přenosu na programu ČT1. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. 

Kolednická výzva 2021

Kolednická výzva 2021

Připojte se k online koledníkům. Nahrávejte na Facebook a Instagram online koledu ve vlastním podání!

Koleda bude online

Koleda bude online

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Projekt PODPORA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ÚSTECKÉM KRAJI 2

Projekt PODPORA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ÚSTECKÉM KRAJI 2

Projekt
PODPORA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
V ÚSTECKÉM KRAJI 2
je spolufinancován Evropskou unií.
Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0005703. Cílem projektu je zajištění podpory vybraných
druhů sociálních služeb na území Ústeckého kraje, termín realizace 1. 4. 2017 - 31. 12. 2020
EVROPSKÁ UNIE
Evropský sociální fond
Operační program Zaměstnanost

Vánoce 2018

Vánoce2018

 

Projekt: Rekonstrukce objektu AGAPÉ I, Husitská č. p. 78, Krupka

V období od 09/2017 - 08/2018 byl realizován projekt rekonstrukce azylového domu pro matky s dětmi AGAPÉ.

Poděkování společnosti Mountfield

Mountfield

Klienti a zaměstnanci Oblastní charity Teplice děkují společnosti Mountfield za darování vánočního stromku jedličky.

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Fotky

6. ledna 2013

TS 2013

21. listopadu 2012

Dvě hodiny s MěÚ