Rodina K. Paní K. umřela matka, která jí v životě byla velikou oporou. Žena smrt nesla velmi těžce a psychicky se zhroutila. V té době nebyla schopná se řádně starat o své děti, které jí byly z tohoto důvodu odebrány do dětského domova. Manžel paní K. v té době pobýval ve vězení, nemohl jí tedy nikterak podpořit a podepřít. Paní přestala zvládat situaci i finančně. Proto byla nucena vystěhovat se ze zadluženého bytu. V té době již čekala s manželem další dítě. Nastěhovala se tedy na krátký čas ke své sestře, kde však nemohla pobývat dlouho, navíc se z vězení vrátil už i její muž. Proto manželé, nyní už s narozeným dítětem, vyhledali pomoc azylového domu Agapé II. Pan K. se snažil hledat si práci a jeho ženě byla doporučena psychiatrická ambulantní léčba. Za dobu pobytu v Agapé II. se zdravotní stav ženy zlepšil, muž si našel příležitostnou sezonní práci, ekonomická úroveň rodiny začala růst. Paní se dobře starala o miminko. Po půl roce práce s rodinou navrhli manželé sociální pracovnici, aby jim pomohla s navrácením dětí z dětského domova zpět do vlastní péče. Jelikož do dětského domova bylo umístěno 5 dětí, byla tato možnost v azylovém domě zamítnuta. Nebylo možné tak početnou rodinu ubytovat v malém bytě. Rodiče byli motivováni ke spoření peněz na bydlení, aby bylo možno koupit družstevní byt nebo najít větší podnájem, ve velikosti 3+1. Manželé se rozhodli, že budou spořit a muž se pokusí práci zlegalizovat. To se nepodařilo hned. Muž se zapojil do projektu dlouhodobě nezaměstnaných v Job - asistent, se kterým azylový dům spolupracuje. Pan K. zvládl rekvalifikaci na řízení vysokozdvižného vozíku a posléze našel práci ve firmě, která se zabývala výkopovou a sanační činností. Pan K. dostal po nějaké době práci na dobu 1 roku. Vzal si půjčku a koupil družstevní byt. Rodina po roce a půl odešla do družstevního bytu. Sociální pracovnice vykonala v novém bytě několik návštěv v rámci post péče. Bylo potřeba sepsat žádost o zrušení ústavní výchovy, podpořit rodinu, že pobyt mimo azyl zvládne. V současné době manželé čekají na soudní jednání ohledně návratu dětí do jejich péče již do pronajatého bytu mimo azyl, pán nadále pracuje ve firmě, paní K. i miminku se daří dobře.
Zobrazit články z rubriky:

Vánoce 2018

Vánoce2018

 

Projekt: Rekonstrukce objektu AGAPÉ I, Husitská č. p. 78, Krupka

V období od 09/2017 - 08/2018 byl realizován projekt rekonstrukce azylového domu pro matky s dětmi AGAPÉ.

Poděkování společnosti Mountfield

Mountfield

Klienti a zaměstnanci Oblastní charity Teplice děkují společnosti Mountfield za darování vánočního stromku jedličky.

Rekonstrukce Azylového domu pro matky s dětmi Agapé

V měsíci září došlo z důvodu rekonstrukce k přestěhování našeho azylového domu pro matky s dětmi Agapé na  novou adresu Pod Dolní drahou 89, Krupka. Rekonstrukce je naplánovaná do konce července roku 2018.

https://usti.idnes.cz/azylovy-dum-agape-krupka-rekonstrukce-matky-premisteni-pk2-/usti-zpravy.aspx?c=A171214_370658_usti-zpravy_vac2

Sociální pracovníci požadují změnu novely zákona o úpadku

Na třicet pracovníků z neziskových organizací se 13.května u kulatého stolu shodlo na tom, že navržený zákon o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) má četné nedostatky, které ve svém důsledku mohou poškodit klienty odborných sociálních poraden. Kvůli navrženým legislativním úpravám hrozí mnoha těmto poradnám výrazné omezení činnosti, některým možná i zánik. Tato situace by měla velký dopad na osoby, které potřebují oddlužit a na vývoj stavu chudoby u nás.

Peníze z Tříkrálové sbírky pomohou malému chlapci z Krupky

Získané příspěvky, které malí i větší koledníci vybrali v letošní Tříkrálové sbírce, pomáhají všude tam, kde je potřeba. Teplická oblastní Charita, která koledování Tří králů na Teplicku každoročně organizuje, se rozhodla, že část vybraných peněz věnuje také rodině malého Kryštofa z Krupky. 

                                                                 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Akce se uskuteční v azylovém domě pro matky s dětmi Agapé dne 8. března 2016, od 14:30-18:00 h

Světový den sociální spravedlnosti v rámci projektu  Nadace Terezy Maxové dětem „Mady by“

              Světový den sociální spravedlnosti v rámci projektu Nadace Terezy Maxové dětem „Mady by“

Charita ČR se stala generálním poskytovatelem integračních služeb pro uprchlíky

Ilustarční snímek: Jindřich Štreit (z cyklu Jsme ze stejné planety)

Charita Česká republika je od 1. ledna na základě smlouvy s Ministerstvem vnitra ČR generálním poskytovatelem integračních služeb pro azylanty pro rok 2016. Prostřednictvím Charity tak poputuje podpora osobám s udělenou mezinárodní ochranou (azyl nebo doplňková ochrana). Státní integrační program (SIP) je pro rok 2016 nastaven až na 2 000 oprávněných osob. Charita současně zve ke spolupráci další organizace.